Make your own free website on Tripod.com
Unley banner

Home

Club Details

Our Sponsors

Teams

News

Honour Board

Fixtures

A Grade

B Grade

C Grade

D Grade

F Grade

LOB's

Under 15's

Under 13's

Results and Ladders

Selections

Gunners Gallery

Links

Fixtures

A Grade

Ground Locations
Unley: Kingswood Oval, Belair Road, Kingswood.
Port Districts: Largs Reserve, Woolnough Road., Largs Bay.
Marion: Marion Oval, Sturt Road, Oaklands Park.
Pembroke OS: Pembroke College, The Parade, Kensington Park.
Woodville South: Ledger Reserve, Ledger Road, Woodville South.
Flinders Uni: Flinders Uni #1, corner Sturt & South Roads, Bedford Park.

Fixture
Report at 11:30 for 12:30 starts before daylight savings and at 12:00 for 1:00 starts afterwards.

October 11 and 18: vs SHOC @ Kingswood Oval
October 25 and November 1: vs Port Districts @ Largs Reserve
November 8 and 15: vs Para Hills @ Kingswood Oval
November 22: vs Marion @ Marion Oval
November 29 and December 6: vs Torrens Valley @ Kingswood Oval
December 13 and 20: vs Walkerville @ Kinsgwood Oval
Christmas Break
January 10 and 17: vs Pembroke OS @ Haslam Oval
January 24 and 31: vs Hope Valley @ Kingswood
February 7 and 14: vs Woodville South @ Ledger Reserve
February 21 and 28: vs Flinders Uni @ Flinders #1
March 6 and 13: vs PAOC @ Kingswood Oval
March 20 and 21 @ 12:00: Semi Final
March 27 and 28 @ 12:00: Grand Final

B Grade

Ground Locations
Unley: Kingswood Oval, Belair Road, Kingswood.
Flinders Uni: Flinders #1, corner Sturt & South Roads, Bedford Park.
Para Hills: Silver Stream Oval, corner Nelson & Murrell Rds, Para Hills.
Hectorville: Daly Oval, Fisher Street, Hectorville.
Walkerville: Walkerville Oval, Smith Street, Walkerville.
Gepps Cross: Duncan Fraser Reserve, Rowe Avenue, Northgate.
PAOC: Park 9, corner Bundeys Road & Park Terrace, North Adelaide.


Fixture
Report at 11:30 for 12:30 starts before daylight savings and at 12:00 for 1:00 starts afterwards.

October 11 and 18: vs Flinders Uni @ Flinders #1
October 25 and November 1: vs SHOC at Kingswood Oval
November 8 and 15: vs Para Hills @ Silver Stream Oval
November 22: vs Woodville Rechabites @ Kingswood Oval
November 29 and December 6: vs Hectorville @ Daly Oval
December 13 and 20: vs Walkerville @ Walkerville Oval
Christmas Break
January 10 and 17: vs Penfield @ Kingswood Oval
January 24 and 31: vs Gepps Cross @ Duncan Fraser Reserve
February 7 and 14: vs Modbury at Kingswood Oval
February 21 and 28: vs Old Scotch @ Kingswood
March 6 and 13: vs PAOC @ Park 9
March 20 and 21 @ 12:00: Semi Final
March 27 and 28 @ 12:00: Grand Final

C Grade

Ground Locations
Unley: Unley High School, Kitchener Street, Netherby.
CBCOC: Tregenza Reserve, Laurel Avenue, Linden Park.
Brighton: Brighton #2, Highett Avenue, Hove.
Hope Valley: St. Pauls, Blacks Road, Gilles Plains.
RCPCC: Lockleys Oval, Rutland Avenue, Lockleys.
Sturt District: Scotch College, Carruth Road, Torrens Park.

Fixture
Report at 12:00 for 12:30 starts before daylight savings and at 12:30 for 1:00 starts afterwards.

October 11 and 18: vs CBCOC @ Tregenza Reserve
October 25 and November 1: vs Sturt District @ Unley High School
November 8 and 15: vs Elders/USA @ Unley High School
November 22: vs Brighton @ Brighton #2
November 29 and December 6: vs Payneham @ Unley High School
December 13 and 20: vs Hope Valley @ St. Pauls
Christmas Break
January 10 and 17: vs Woodville Rechabites @ Unley High School
January 24 and 31: vs RCPCC @ Lockleys Oval
February 7 and 14: vs Grange @ Unley High School
February 21 and 28: vs CBCOC @ Unley High School
March 6 and 13: vs Sturt District @ Scotch College
March 20 and 21 @ 12:30: Semi Final
March 27 and 28 @ 12:30: Grand Final

Back to the top

D Grade

Ground Locations
Unley: Unley High School, Kitchener Street, Netherby.
Grange: Grange Oval #2, Military Road, Grange.
Brighton: Brighton #2, Highett Ave., Hove.
Payneham: Devitt Oval, Devitt Avenue, Trinity Gardens.
SPOC: Wilson Oval, St. Peters College, Hackney Road, Hackney.
Ingle Farm District: Ingle Farm Primary School, Balalie Road, Ingle Farm.
Modbury: Modbury High School, Pompoota Road, Modbury.

Fixture
Report at 12:00 for 12:30 starts before daylight savings and at 12:30 for 1:00 starts afterwards.
October 11 and 18: vs Modbury @ Unley High School
October 25 and November 1: vs Grange at Grange Oval #2
November 8 and 15: vs Brighton @ Brighton #2
November 22: vs Adelaide HOS @ Unley High School
November 29 and December 6: vs Payneham @ Devitt Oval
December 13 and 20: vs Port Districts @ Unley High School
Christmas Break
January 10 and 17: vs SPOC @ Wilson Oval
January 24 and 31: vs RCPCC @ Unley High School
February 7 and 14: vs Ingle Farm District @ Ingle Farm Primary School
February 21 and 28: vs Modbury @ Modbury High School
March 6 and 13: vs Grange @ Unley High School
March 20 and 21 @ 12:30: Semi Final
March 27 and 28 @ 12:30: Grand Final

F Grade

Ground Locations
Unley: Victoria Park Racecourse, East Terrace, Adelaide.
Payneham: Wellington Oval, corner Portrush Road & Devitt Avenue, Trinity Gardens.
Grange: Mitchell Oval, Mitchell Street, Henley Beach.
Hectorville: Norwood/Morialta High School, The Parade, Magill.
Marion: Marion Oval #2, Sturt Road, Oaklands Park.
Modbury: Modbury High School, Pompoota Road, Modbury.

Fixture
Report at 12:00 for 12:30 starts before daylight savings and at 12:30 for 1:00 starts afterwards.

October 11 and 18: vs Payneham @ Wellington Oval
October 25 and November 1: vs Modbury @ Victoria Park Racecourse
November 8 and 15: vs Adelaide HOS @ Victoria Park Racecourse
November 22: vs Grange @ Mitchell Oval
November 29 and December 6: vs Grange @ Victoria Park Racecourse
December 13 and 20: vs Hectorville @ Norwood/Morialta High School
Christmas Break
January 10 and 17: vs Hectorville @ Victoria Park Racecourse
January 24 and 31: vs Marion at Marion Oval #2
February 7 and 14: vs Gepps Cross @ Victoria Park Racecourse
February 21 and 28: vs Marion @ Victoria Park Racecourse
March 6 and 13: vs Modbury @ Modbury High School
March 20 and 21 @ 12:30: Semi Final
March 27 and 28 @ 12:30: Grand Final

LOB's

Ground Locations
Unley: Victoria Park Racecourse, East Terrace, Adelaide.
Flinders Park: Regency Park, South Road, Regency Park.
Pembroke: Park 17, corner Glen Osmond Road & Greenhill Road, Adelaide.
Mercedes OC: Waite Reserve, Fullarton Road, Urrbrae.
Adelaide Uni: Park 10, McKinnon Parade, North Adelaide.
Kensington District: Ford Oval, West Terrace, Kensington Gardens.
RCPCC: Cabra #1 (West), Little Street, Cumberland Park.
Hectorville: Norwood/Morialta High School, The Parade, Magill.
Immanuel OS: Immanuel College, Morphett Road, Novar Gardens.
Pulteney OS: Vaughtan Oval, South Terrace, Adelaide.
Brighton: Brighton Primary School, Highett Street, Hove.
Gepps Cross: Duncan Fraser #2, Rowe Avenue, Northgate.

Fixture
Report at 12:00 for 12:30 starts before daylight savings and at 12:30 for 1:00 starts afterwards.

October 18: vs Gepps Cross @ Victoria Park Racecourse
October 25: vs Flinders Park @ Regency Park
November 1: vs Pembroke @ Park 17
November 8: Mercedes OC @ Waite Reserve
November 15: vs Adelaide Uni @ Park 10
November 22: vs Adelaide Uni @ Victoria Park Racecourse
November 29: Kensington District @ Ford Oval
December 6: vs RCPCC @ Cabra #1 (West)
Bye
December 20: vs Hectorville @ Victoria Park Racecourse
Christmas Break
January 10: vs Hectorville @ Norwood/Morialta High School
January 17: vs RCPCC @ Cabra #1 (West)
Bye
January 31: Pulteney OS @ Victoria Park Racecourse
February 7: vs Immanuel OS @ Immanuel College
February 14: vs Pulteney OS @ Vaughtan Oval
February 21: vs Brighton @ Brighton Primary
February 28: vs Gepps Cross @ Duncan Fraser #2
March 6: vs Brighton @ Victoria Park Racecourse
March 13: vs Flinders Park @ Victoria Park Racecourse
March 20: Semi Final @ 12:30
March 27: Grand Final @ 12:30

Back to the top

Under 15's

Ground Locations
Adelaide: Park 23, West Terrace, Adelaide (opposite Wright Street).
Coromandel: Hewett Sports Ground, Coromandel Parade, Blackwood.
ICC Sharks: Hackham Community Sports Ground, Corner Doctors & States Road, Hackham.
Plympton: Plympton Oval, Park Terrace, Plympton.
Sheidow Park: Sheidow Park Primary School, Adams Road, Sheidow Park.
South Road: Edwardstown Oval, East Terrace, South Plympton.
Sturt: Bailey Reserve, Aldershot Street, Clarence Gardens.
Unley: Unley High School, Kitchener Street, Kingswood

Fixture

October 19 and 26: vs ICC Sharks @ Hackham Community Oval
November 2 and 9: vs South Road @ Unley High
November 16 and 23: vs Coromandel @ Hewett Reserve
November 30 and December 7: vs Sheidow Park @ Unley High
December 14 and 21: vs Sturt @ Bailey Reserve
Christmas Break
January 11 and 18: vs Adelaide @ Park 23
January 25 and February 1: vs Plympton @ Unley High
February 8 and 15: vs ICC Sharks @ Unley High
February 22 and 29: vs South Road @ Edwardstown Oval
March 7 and 14: Grand Final

Under 13's

Ground Locations
Adelaide: Glandore Oval, Margaret Avenue, Glandore.
Coromandel: Hewett Sports Ground, Coromandel Parade, Blackwood.
ICC Sharks: Hackham Community Sports Ground, Corner Doctors & States Road, Hackham.
Plympton: Plympton Oval, Park Terrace, Plympton.
Sheidow Park: Sheidow Park Primary School, Adams Road, Sheidow Park.
South Road: Edwardstown Oval, East Terrace, South Plympton.
Sturt: Bailey Reserve, Aldershot Street, Clarence Gardens.
Unley: Unley High School, Kitchener Street, Kingswood

Fixture

October 19 and 26: vs ICC Sharks @ Unley High
November 2 and 9: vs South Road @ Edwardstown
November 16 and 23: vs Coromandel @ Unley High
November 30 and December 7: vs Sheidow Park @ Sheidow Park
December 14 and 21: vs Sturt @ Unley High
Christmas Break
January 11 and 18: vs Adelaide @ Unley High
January 25 and February 1: vs Plympton @ Plympton
February 8 and 15: vs ICC Sharks @ Hackham Community Oval
February 22 and 29: vs South Road @ Unley High
March 7 and 14: Grand Final

 

Back to the top

UCC Major Sponsors

Henley Propeties logo

Other Sponsors

Olga's Fine Foods logo

Just Cuts Hairdressers logo

Copyright Unley Cricket Club 2003
Website designed by Peter Safralidis: comments and suggestions to poiter21@hotmail.com

Turf Cricket Association logo